lorne bay — lorne bay
100 yo — 100 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky
And as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
jesienne tło fabularne
marzec - kwiecień - maj 2024
Obrazek
W tym roku jesień, w zgodzie z wielkanocnym duchem, przynosi Lorne Bay czas odnowy, porządków i - przede wszystkim - wytchnienia. Choć jeszcze w marcu pogoda może być nieco kapryśna, ilość opadów spada drastycznie wraz z mijającymi tygodniami, a temperatura oraz indeks UV robią się zdecydowanie bardziej znośne. Jest to więc najlepszy moment na zajęcie się konsekwencjami minionych fali upałów, gwałtownych burz i tropikalnych cyklonów, na wzięcie głębokiego oddechu oraz pozwolenie sobie na nieco rozrywki, której w najbliższym czasie nie powinno zabraknąć!
zasady i nagrody
1. Poniżej przedstawiamy Wam potencjalne tła do Waszych przyszłych rozgrywek. Dla każdej z dzielnic są to następstwa letniej pogody oraz przedsmak Wielkanocy, a dla kilku z nich również coś ekstra. Tym razem dodałyśmy również kilka wydarzeń odbywających się w okolicach Lorne Bay, które mogłyby Was zainteresować.
2. Punkty za rozgrywki możecie zdobywać w dwojaki sposób:
+2 pkt za każdą rozgrywkę (4 posty od gracza) bezpośrednio nawiązującą do wybranego tematu - postaci dotyka opisany problem, są zaangażowane w daną czynność czy zabawę
+0,5 pkt za wspomnienie w dialogu do drugiej postaci o wybranym wydarzeniu, opisanym w którymś z poniższych teł (gracz może odebrać punkty za wspomnienie danego wydarzenia tylko raz, maksymalna ilość punktów możliwych do zebrania w ten sposób to 4, zaokrąglane w dół)
3. Maksymalna ilość punktów do zdobycia do kuponu punktowego to 10. Punkty zbierane są na gracza, ale rozgrywki można prowadzić na różnych postaciach.
4. Gotowe fabuły można zgłaszać pod tym postem poprzez podany niżej kod do końca maja. Wtedy też zostaną podsumowane zdobyte przez Was punkty, a w pierwszym tygodniu czerwca w Waszych dziennikach pojawią się opiewające na nie kupony.
5. Zgłaszane rozgrywki nie muszą być nowe, ale 4 wymagane posty muszą pojawić się w trakcie trwania australijskiej jesieni.
6. Wszelkie wątpliwości i pytania prosimy kierować na konto belly beckett.

CODE: Zaznacz cały

[b]Gracz:[/b] nick/imię gracza
[b]Dziennik:[/b] link do dziennika, w którym po zakończeniu zabawy ma pojawić się kupon (usuń, jeśli w poprzednim zgłoszeniu już go podlinkowałeś/aś)
[b]Gra:[/b] [url=link do rozgrywki]klik[/url]
[b]Wydarzenie:[/b] w paru słowach opisz czego z poniższych teł dotyczy gra LUB zacytuj dialog, w którym wspominasz dane wydarzenie
opal moonlane
ꕥ Wywołany minionymi upałami deficyt wody najmocniej uderzył w samo centrum Lorne Bay. Zużycie zostało ograniczone przede wszystkim dla miejscowych działalności gospodarczych, ale również mieszkańcy odczuwają skutki decyzji odłączania dostępu do wody między godziną 21 a 5 rano. Władze uspokajają, że niedogodności są tylko chwilowe, że wszystko wróci do normy, gdy tylko poziom wód jeszcze trochę się podniesie, a panika i robienie specjalnych zapasów nie są konieczne,
ꕥ W tym roku Lorne Bay szczególnie poczuło magię świąt i wiele miejscowych biznesów zdecydowało się wystawić dekoracje już na parę tygodni przed świętami. Niektóre z nich postanowiły nawet zorganizować tematyczne zabawy - nie tylko dla dzieci. Karaoke z około-wielkanocnymi piosenkami i największymi australijskimi hitami, quiz wiedzy o bilby czy drinki serwowane w pisankach to tylko kilka z wielu możliwości!
ꕥ Upały spowodowały poważne deformacje torów kolejowych. Usterki są sprawnie naprawiane, ale niektóre fragmenty torów potrzebują całkowitej wymiany, dlatego też pociągi zostały póki co puszczone tylko po jednym torze. Tworzy to oczywiście opóźnienia, a nawet wypadnięcia pojedynczych pociągów z rozkładu.
fluorite view
ꕥ W Domu Kultury oraz w pokojach gościnnych niektórych mieszkańców znaleźli schronienie ci, których domy w poważny sposób uległy uszkodzeniu (a nawet zniszczeniu) podczas minionych gwałtownych burz, cyklonów i upałów. Trwa również zbiórka żywności, ubrań i dziecięcych zabawek dla rodzin dotkniętych katastrofą.
ꕥ Jak co roku w szkole organizowane są zbiórki pieniędzy na rzecz wielkoucha króliczego (bilby) - symbolu Australijskich świąt wielkanocnych. Poza tym cała dzielnica wręcz upstrzona jest w kolorowe papierki czekoladowych jajek, które maluchy pieczołowicie zbierają wraz z rodzicami i starszym rodzeństwem. Lepiej uważać, czy się w żadne nie wdepnie!
ꕥ W galerii sztuki aborygeńskiej odbędzie się wernisaż prac wielu mniej i bardziej znanych autorów. Obrazy i rzeźby przedstawiać mają uwspółcześnione aborygeńskie mity i legendy. Niestety wielu potomkom rdzennych Australijczyków cały ten pomysł się nie podoba, szczególnie że większość artystów przedstawiających swoje prace nawet nie należy do ich społeczności.
pearl lagune
ꕥ Gwałtowne burze, sztormy i - przede wszystkim - cyklony Jasper i Kirrily, choć nie wywołały w Lorne Bay aż tak katastrofalnych zniszczeń, jak w innych częściach południowo-wschodniego wybrzeża Queensland, to jednak pozostawiły na plaży sporo morskich skarbów i... śmieci. Zachęca się mieszkańców do wsparcia służb i wolontariuszy w oczyszczeniu brzegu z zalegających pozostałości.
ꕥ Około-wielkanocny wypoczynek przy plaży dla niektórych to już swego rodzaju tradycja! Rodzinne spacery wzdłuż brzegu, zbieranie muszli i malowanie ich na pastelowe kolory, pikniki i bezpieczne opalanie na kocach to tylko kilka sposobów na relaks na piasku. Spragnionych pływania musimy jednak ostrzec przed meduzami, które co prawda nie muszą, ale mogą się pojawić nawet dosyć blisko brzegu!
ꕥ Choć do sezonu turystycznego jeszcze trochę zostało, po dzielnicy zaczęli już krążyć przedstawiciele co bogatszych przyszłych urlopowiczów w poszukiwaniu najlepszych miejsc do wynajęcia lub wykupienia. Myślałeś o przeprowadzce? A może chcesz dodatkowo dorobić zimą wynajmując swoją willę czy szeregowiec? To może być dobry moment, by dopić targu!
sapphire river
ꕥ Choć sytuacja na mokradłach po ostatnich upałach się poprawia, zwierzęta wciąć są niespokojne, włóczą się po dzielnicy szukając lepszych miejsc do życia, a nawet (podobnie do zwierząt hodowlanych na farmach) chorują. Władze przypominają, by nie zbliżać się do dzikiej fauny (nawet, jeśli wygląda na martwą!), tylko od razu wezwać odpowiednie służby, które zwierzęciem się odpowiednio zajmą.
ꕥ Podstawę miejscowych wielkanocnych obiadów stanowią oczywiście ryby i owoce morza, także port i targ rybny wręcz pękają w szwach od świeżych i pięknych okazów, których nie możesz przegapić.
ꕥ Z portu zniknęła jedna z łodzi - czerwona łódź bassowa o wdzięcznej nazwie Gone Wishin' - należąca do miejscowego rybaka. Jako że mężczyzna ostatnie tygodnie spędził w szpitalu i zorientował się o jej braku dopiero po powrocie, na ten moment ciężko orzec, czy ktoś ją ukradł, czy może któryś z minionych sztormów zabrał ją na głębokie wody... Każdy, kto coś widział lub słyszał powinien przekazać tę wiedzę odpowiednim służbom. Nawet najdrobniejsza informacja o tym, kiedy widziało się łódź pozwoli zawęzić krąg poszukiwań!
carnelian land
ꕥ Fale upałów miały negatywny wpływ na ilość i jakość miejscowych upraw. Na wielu farmach oszacowano straty. Sporo zbiorów, niespełniających norm dopuszczenia do ogólnej sprzedaży, została przerobiona na paszę dla zwierząt, reszta wciąż jednak odbiega od wysokiej jakości, do której przyzwyczaili nas rolnicy. Kiepska jakość wody i popalona trawa odbiła się również negatywnie na hodowlanych zwierzętach, u niektórych wywołując nawet choroby.
ꕥ Rodeo i wyścigi z taczką nie są według ciebie najlepszym sposobem na spędzenie świąt wielkanocnych? Cóż, najwyraźniej mieszkańcy farm mają nieco odmienne poczucie dobrej zabawy! Może jednak przekona Cię grillowanie na świeżym powietrzu, widowiskowe ujarzmianie zwierząt przez zawodowców i amatorów, koncerty miejscowych grup muzycznych, beczki chłodnego piwa i wyjątkowa sztafeta, gdzie zamiast pałeczki przekazuje się... taczkę!
tingaree
ꕥ Sanktuarium ponownie potrzebuje nieodzownej pomocy mieszkańców Lorne Bay! Pożary lasów, choć ostatecznie poskromione, zraniły i pozbawiły domów wiele dzikich zwierząt. Te odnalazły swoje miejsce w naszym azylu, ale wciąż wymagają dodatkowych usług weterynaryjnych, przyjaznych dłoni wolontariuszy oraz datków.
ꕥ Dla rdzennych Australijczyków Wielkanoc to czas refleksji nad poświęceniem i odnowieniem. Wskrzeszenie Jezusa wiążą z pożarami lasów, z których pomimo zniszczeń wciąż raz za razem powstaje nowe życie. Przede wszystkim jednak to czas, by podczas specjalnych rytuałów, tańców i pieśni na nowo przysiąc oddanie społeczności i naturze.
okolice
ꕥ Dla fanów sportów wszelakich mamy dobrą wiadomość. The North Queensland Games - największy wielosportowy konkurs w tej części Australii - obchodzi w tym roku swoją 40-stą rocznicę, a widowiska ze wszystkich konkurencji odbędą się w sąsiednim Cairns!
ꕥ Swoją rocznicę obchodzi również Port Douglas Carnivale, który zawita już po raz trzydziesty! Czeka tam na Was uliczna parada, najdłuższy lunch prowadzony przez lokalne restauracje, kabarety, pokazy magii, a na koniec koncert największych hitów lat 80-tych.
ꕥ Kwiecień i maj to jedne z najlepszych miesięcy do odwiedzenia rafy koralowej! Czyste niebo i brak deszczu sprawiają, że widoczność pod powierzchnią wody jest najlepsza do snorkelingu i nurkowania.
twórcza foka
lorne bay
brak multikont
właściciel i manager — oceana moon
35 yo — 163 cm
Awatar użytkownika
about
Do miasteczka ściągnął ją mąż, z którym nieszczególnie jej się układa, dlatego całkowicie poświęca się pracy, gdzie intensywnie stara się przywrócić do życia klub, który udało im się wykupić, chociaż ostatnio jej myśli zaprząta upierdliwy księgowy.
Gracz: Magda
Dziennik: https://www.lornebay.pl/viewtopic.php?t=15867
Gra: klik
Wydarzenie: Dawn i Brando wybrali się do Port Douglas i spacerują po placu, na którym powoli ludzie szykują się do parady, którą oni mają zamiar obserwować z knajpki

Nagroda przyznana <3
wychowawca przedszkolny — lorne bay community kindergarten
33 yo — 170 cm
Awatar użytkownika
about
Nauczycielka wychowania przedszkolnego, która zostawiła faceta w dzień ślubu, bo kompletnie nie rozumie własnych uczuć.
Gracz: Magda
Gra: klik
Wydarzenie: Weekendowy wypoczynek z przyjaciółmi na miejscowej plaży zwieńczony spacerem wzdłuż brzegu i zbieraniem muszelek

Nagroda przyznana <3
DJ-ka, modelka — Shadow
30 yo — 163 cm
Awatar użytkownika
about
I took all my things that make sounds the rest I can do without
Gracz: Nora
Dziennik: https://www.lornebay.pl/viewtopic.php?t=16524
Gra: klik
Wydarzenie: Nora wybrała się na plażę w ramach wolontariatu i grzecznie wzięła się za sprzątanie

Nagroda przyznana <3
ambitny krab
Patka
Senior Wildlife Officer — The Queensland Parks and Wildlife Service
36 yo — 173 cm
Awatar użytkownika
about
Lokalna funkcjonariuszka straży leśnej, przebywająca w Lorne Bay od czterech lat, tracąca głowę dla włoskiej pani doktor z którą wychowuje syna
Gracz: 666
Dziennik: viewtopic.php?t=14425
Gra: klik
Wydarzenie: W ramach wsparcia wolontariuszy, Beverly sprząta plażę z wyrzuconych na piasek śmieci

Nagroda przyznana <3
weterynarz — w lorne bay wildlife sanctuary
32 yo — 176 cm
Awatar użytkownika
about
Uciekła od agresywnego partnera, by objąć stanowisko weterynarza w sanktuarium w Tingaree i stara się zacząć układać życie w rodzinnym mieście.
Gracz: Karo
Dziennik: https://www.lornebay.pl/viewtopic.php?t=16105
Gra: klik
Wydarzenie: Festyn w Carnelian Land, dobre jedzonko, wyścigi taczek i rzucanie podkowami do celu - randka idealna?

Nagroda przyznana <3
Zablokowany