ODPOWIEDZ
20 yo
185 cm
powitalny kokos
you have a mythological beauty, you have the eye of someone I have seen
Awatar użytkownika
about
𝚏𝚕𝚎𝚠 𝚞𝚙 𝚝𝚑𝚛𝚘𝚞𝚐𝚑 𝚝𝚑𝚎 𝚌𝚕𝚘𝚞𝚍𝚜 𝚊𝚝 𝚗𝚒𝚐𝚑𝚝
𝚠𝚊𝚜 𝚋𝚘𝚛𝚗 𝚝𝚘 𝚏𝚒𝚐𝚑𝚝
𝚖𝚢𝚝𝚑𝚒𝚌𝚊𝚕, 𝚜𝚘 𝚖𝚢𝚜𝚝𝚒𝚌𝚊𝚕 - 𝚝𝚑𝚒𝚗𝚔 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚢𝚘𝚞 𝚕𝚒𝚔𝚎

Post

It's a very Greek idea, and a very profound one.
Beauty is terror.
Whatever we call beautiful, we quiver before it. And what could be more terrifying and beautiful, to souls like the Greeks or our own, than to lose control completely?

I


Czysta karta, krystaliczna nowa dusza zamknięta w ciele zaczerwienionego noworodka. Przewracasz oczami

Twoje imię pisane jest gwiazdami północnego nieba.
Περσέας
Niszczyciel.


II


dzieciństwo

III


Czułeś na lekko rozchylonych ustach słodycz pomadki o smaku Coca-Coli - podarowanej Ci nic nieznaczącymi pocałunkami przez jedną ze szkolnych koleżanek.

IV


W tej ciepłej letniej nocy unosił się zapach ciężkich wieczorowych perfum - piżmowa woń wdzierała się do Twych nozdrzy jeszcze przed przekroczeniem progu sypialni skąpanej wyłącznie w świetle ulicznej latarni. Wpadały tu wraz z odgłosami nocnego rzymskiego życia przez rozchylone okna z kołyszącymi się na delikatnym wietrze jasnymi zasłonami. Gdybyś dobrze wytężył słuch, z gwaru zdołałbyś wyrwać pojedyncze krzyki roześmianej młodzieży. Ty również mógłbyś radować się ostatnimi szkolnymi tygodniami, przechadzając się ulicami Wiecznego Miasta wraz z przyjaciółmi. Jednak na przekór wszystkiego jedną z ostatnich nocy przed powrotem do swojego rodzinnego Oz postanowiłeś spędzić otulony tym dojrzałym i ciepłym tembrem kobiecego głosu. Pod waszymi bosymi stopami rozbrzmiewała sekretna pieśń na trzeszczącym parkiecie w jodełkę, gdy wolnym krokiem pokonywaliście dzielącą was przestrzeń. Za blisko, za blisko - drżało Ci na skórze, wędrując impulsem wzdłuż kręgosłupa. Ostrożnym ruchem dłoni odgarnąłeś opadające na jej ramiona kaskadą herbaciane włosy, by następnie wodząc opuszkami palców po pachnącej słońcem skórze dotrzeć do odsłoniętych obojczyków. Z każdą minutą wasze czyny tracąc kurtuazję, stawały się szalenie impulsywne - niemo krzycząc niepokojącymi oraz nienazwanymi pragnieniami. Kiedy po raz pierwszy musnąłeś jej usta swoimi, powinieneś być świadom, iż była zapisana na nich historia dawnych uniesień kochanków; Twoje tak świeże błądziły nowymi szlakami. W epikurejskich myślach przysłaniających Ci cały świat uważałeś, iż sięgasz wtedy samego nieboskłonu, palcami wodząc jak bóstwo między konstelacjami.
Zabawne.
Tragiczne.
I za kilka miesięcy miało się to stać tylko mglistym wspomnieniem, pozostałym lśnieniem na niebie po dawno już nieobecnej gwieździe.
Ofira, ofiara, ofiara, ofiara...

V


studia, lorne bay


To throw off the chains of being for an instant, to shatter the accident of our mortal selves?
Euripides speaks of the Maenads: head thrown I back, throat to the stars, "more like deer than human being."
To be absolutely free!

— Pod koniec liceum udał się na roczną wymianę uczniowską do Włoch. Poza zwiedzaniem innego kraju oraz poznawaniem jego kultury kuszącym okazało się zniknięcie spod czujnych rodzicielskich oczu. Nie o wszystkim, co tam się zdarzyło opowiedział najbliższym - czasami lepiej nie wiedzieć o młodzieńczych wybrykach.
— Niejednokrotnie w swoim życiu zmagał się z pojedynczymi atakami paniki. Pierwszy pojawił się niedługo po rozpoczęciu szkolnej nauki, kolejny na wymianie we Włoszech, a ostatni na niedługo przed przeprowadzką do Lorne Bay.
— Jeśli za kimś ewidentnie nie przepada, a musi stwarzać pozory to dość często przy różnych okazjach prezentuje takiej osobie jakiś milenialski śmieć w stylu wycieraczki z napisem "home sweet home" czy innym live laugh die. Kompletnie nie rozumie, jak ktoś przy zdrowych zmysłach zechciałby zaśmiecać czymś takim własne mieszkanie.
To sing, to scream, to dance barefoot in the woods in the dead of night, with no more awareness of mortality than an animal!
These are powerful mysteries.

Perseus Francis Crane
04/01/2001
Miejsce urodzenia
student archeologii oraz filologii klasycznej
Miejsce pracy
pearl lagune
kawaler, biseksualny
Środek transportu
Jeśli twoja postać posiada własną łódkę - opisz to w tym miejscu. Jeśli porusza się po miasteczku samochodem, rowerem lub na wrotkach, też możesz o tym wspomnieć.

Związek ze społecznością Aborygenów
Opisz, jeśli twoja postać jest w jakiś sposób związana z Aborygenami - czy posiada Aborygeńskie korzenie lub jest związana z ich kulturą lub dzielnicą Tingaree.

Najczęściej spotkasz mnie w:
W jakich miejscach najłatwiej można spotkać twoją postać? Możesz tu wpisać dzielnicę lub określić to bardziej ogólnie - np. park, dom czy miejsce pracy.

Kogo powiadomić w razie wypadku postaci?
Przede wszystkim bliźniaczą siostrę - Artemis, choć z obawą, by nie złamały jej te wieści serca. Zapewne również i rodziców wypadałoby zawiadomić o zaistniałym nieszczęściu.

Czy wyrażasz zgodę na ingerencję MG?
Tak, ale bez poważnych urazów na jego psychice oraz ciele.
Perseus "Percy" Crane
Lorenzo Zurzolo
brak multikont
nick
ODPOWIEDZ