34 yo 183 cm adwokat, właściciel kancelarii Fitzgerald & Hargrove
Awatar użytkownika
about
don't go breaking my heart
Była końcem wszystkiego.
Rodząc się, przychodząc na ten świat, tak niewinnie odebrała całej rodzinie wolność. Najpierw matka spędziła z nią w szpitalu miesiąc, potem ojciec oderwany od życia przepadł w rodzicielskim szale na rok. Bez niej było łatwiej, pamiętasz jeszcze? Popołudnia pełne beztroski, wieczne wakacje, brak konsekwencji. Obiecywano ci, że potrwa to wszystko długo — nim pojawią się pierwsze poważne szkolne obowiązki, będziesz mieć czas na bycie dzieckiem. Jednak kiedy ona się pojawiła, ty miałeś zaledwie pięć lat i już zmuszano cię, byś wydoroślał. Na próżno szukano w jej istnieniu sensu — niechciana, nie pasowała do idealnie zaprojektowanej rodziny. Dzieci miała być dwójka. Ty i młodsza siostra, nikt więcej. Ta druga była więc intruzem, omijanym przez wszystkich, gdy raz po raz wzywano do niej lekarza. Początkowo jej nie lubiłeś. Nie rozumiałeś. Nie potrafiła jeszcze mówić, kiedy uznawałeś ją za wroga. Późniejszy wypadek pozwolił ci się jednak zmienić.
Obiecywano ci wszystko. Mając lat dziesięć wiedziałeś już, że w tym świecie liczysz się tylko ty i twoje pragnienia. Albo przynajmniej rodzice chcieli, żebyś o tym pamiętał, chociaż ty wolałeś spędzać czas na dworze, wiecznie przesiadując u dziadków w Lorne Bay. Zrozumienie przyszło tego samego dnia, gdy przyjęto cię do prywatnej szkoły — kiedy zamiast cieszyć się z najlepszego wyniku egzaminów wstępnych, pędzono do szpitala, bo przydarzył się wypadek, wiedziałeś, że ktoś musi się w końcu nią zająć. To tego dnia po raz pierwszy nazwałeś ją siostrą. Ciężko stwierdzić, co było gorsze — to, że pijany kierowca zagwarantował jej kilka lat na wózku inwalidzkim czy to, że otrzymała w końcu jasną diagnozę. Mówiono, że dożyje dwudziestu, może trzydziestu lat. Dla rodziców umarła chyba tego samego dnia. Zajęci swoimi karierami, kategorycznie odmawiali skupiania się na dziecku, które większość czasu spędzać musiało w łóżku. I to wtedy ty rezygnując ze wszystkiego — prestiżowych szkół i znajomych — opiekowałeś się nią, nawet jeśli nikt od dziecka tego wymagać nie powinien. Wybrałeś publiczną szkołę, nadal uczyłeś się dobrze, wraz z dziadkami wybierając sobie plan na przyszłość. W końcu też z nimi zamieszkaliście, a Lorne Bay wydało ci się dużo lepszym miejscem od tłocznego Cairns. Poświęcałeś się paleopatologii. Jeździłeś na obozy naukowe, dziadkowie zabierali cię na wykopaliska, odtrącałeś na bok cały ten okres naiwnej młodości. Gdy jej stan się pogorszył, a rodzice postanowili odnaleźć sposób, by jakoś się jej pozbyć, zmieniłeś zdanie — zrezygnowałeś z wybranej uczelni, o której marzyłeś od dawna, na rzecz studiów, które mogły jakoś ją uratować. Prawo. I faktycznie, kilka lat później pomogłeś jej raz na zawsze odciąć się od rodziców. Te minione lata były chyba najcięższe — wracając wciąż do domu z jej powodu, raz po raz traciłeś szansę na własne sukcesy. To z jej powodu rezygnowałeś bez przerwy z życia, do którego miałeś prawo. I to wtedy nauczyłeś się maskować wszystko uśmiechem, nawet te wszystkie życiowe tragedie. Śmierć dziadków. Potem jej. Myślałeś kiedyś, że świat się skończy wraz z jej ostatnim oddechem. Jej śmierć była jednak początkiem wszystkiego.
Chyba odżyłeś. Wróciłeś do dawnych pasji, odnalazłeś porozumienie z rodziną. Jeden sukces poprzedzał kolejne. Okazało się, że te trzy lata — czas, którego tak bardzo się bałeś — był jednocześnie najgorszym i najlepszym w twoim życiu.

∟ Jego ojciec, Arthur Hargrove, jest dość istotną postacią na scenie politycznej stanu Queensland; nie ukrywa przy tym, że swoją karierę zrobił poprzez kampanię zbudowaną na nieszczęśliwej historii swojej córki (zataja jedynie fakt, że nie traktował jej jak swojego dziacka).
∟ Rodzina Hargrove, pod namową matki Bena, założyła fundację na rzecz osób chorujących na mukowiscydozę, którą zdiagnozowano u jego siostry Judy.
∟ Chociaż ostatecznie postawił na prawo, swoją przyszłość chciał niegdyś związać z paleopatologią. I chociaż nadal mówi o tym głośno, wszyscy pamiętają tylko, że lubi dinozaury i całkiem mylnie zakładają, że jest fanem Parku Jurajskiego. I chyba tylko z konieczności nauczył się ten film tolerować i traktować jako dobrą komedię.
∟ Jest wielkim fanem literatury popularnonaukowej, przy czym nie lubi książek fabularnych - nie odnalazł jak dotąd takiej, która by go zaciekawiła.
∟ Nie potrafi grać w gry planszowe - irytuje się strasznie, tym bardziej, gdy mu nie idzie. Większość osób, które miało nieprzyjemność stoczenia z nim jakiejś rozgrywki pamięta już, by nie robić tego ponownie - niemalże każda taka gra kończy się wywróceniem przez niego planszy, jak i głośnym przeklinaniem.
Benjamin Hargrove
trzynasty czerwca '89
urodzony w Cairns
pracuje jako adwokat
we własnej kancelarii
mieszka w opal moonlane
kawaler, panseksualny
Środek transportu
Posiada samochód.

Związek ze społecznością Aborygenów
Brak.

Najczęściej spotkasz mnie w:
Ze względu na wykonywaną pracę, większość czasu spędza w Cairns.

Kogo powiadomić w razie wypadku postaci?
Ktokolwiek z rodziny Hargrove lub Gwen Fitzgerald.

Czy wyrażasz zgodę na ingerencję MG?
Tak, bez trwałych urazów ciała.
Ben Hargrove
Sam Claflin
100 yo 100 cm lorne bay lorne bay
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky
And as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
witamy
Cieszymy się, że jesteś z nami! Możesz już teraz rozpocząć swoją przygodę na forum. Przypominamy, że wszelka niezbędna wiedza o życiu w niezwykłej Australii znajduje się w przewodnikach, przy czym wiadomości podstawowe odnajdziesz we wprowadzeniu. Zajrzyj także do działu miasteczko, by poznać Lorne Bay jeszcze lepiej. Uważaj na węże, meduzy i krokodyle i baw się dobrze!
mów mi: lorne bay
zaradny kameleon
Zablokowany